Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

6 millió nézőhöz jut el az RTL II, január óta a UPC-nél is látható. A Digi üzletpolitikája igen távol áll az RTL-től, egyelőre velük nincs megállapodás – hangzott el a Médiapiac 2013 konferencián.

18-49-es célcsoportban 2 százalékon állt márciusban az RTL II, a SuperTV2 1,8 százalékon volt, nagyobb lefedettség mellett. A Szombat esti láz és a Lázcsillapító című műsorok a legnézettebbek a kábeltévén, amely jelenleg a hetedik legnézettebb a magyar kínálatban, az ötven alatti felnőtteknél.

Napi 10 óra saját tartalmat ad a csatorna - hangzott el. A sorozatok közül érdemes az átköltözött Dallasra figyelni, a Touch mellett (utóbbi Kiefer Sutherland szériája).
 


Tovább

Fél évtized alatt háromról kettőre csökkent a négyévesnél idősebb népességben legalább tíz százalékos közönségarányt elérő adók száma, a két és tíz százalék közöttieké viszont háromról hatra ugrott, míg egy és két százalék között 2008-ban és tavaly is kilenc tévé végzett - hangzott el a Médiapiac 2013 konferencián.

2008-ban 260, 2009-ben 265 percet tévézett az átlagpolgár, ez 2010-ben 284 percre ugrott, majd tavaly előtt és tavaly 286 percen stabilizálódott. Ez idő alatt 77,8 és 79,2 százalék között mozgott a négyévesnél idősebbek körében a tévék által naponta elértek aránya, ami arra mutat, hogy nem a közönség bővült érdemben, hanem - például azért, mert kevesebb a szabadon elkölthető pénzük - az emberek többet ültek a képernyő előtt.

A jövő fogyasztói már most teljesen más eszközökkel rendelkeznek, mint az idősebb korosztályok. Míg száz, televízióval rendelkező hazai háztartás közül 88-ban van mobiltelefon, 60-ban asztali vagy hordozható számítógép, esetleg táblagép, 55-ben pedig internet-hozzáférés, addig a 18 és 29 év közötti, digitális tévéadásokhoz hozzáférő fiatalok esetében 96, 88, illetve 82 százalék ez az arány. Vörös Csilla szerint az internetes letöltés lehetőségével magyarázható, hogy e fiatal célcsoportban 2012 első negyedében 225, idén 211 perc volt a tévézéssel töltött idő, 60,3 illetve 62,1 százalék a napi televíziós elérés.


Tovább

Azoknak, akik nem szeretik a sok betűt, ellenben kedvelik a számokat:
 


Tovább

Lassú átalakulás zajlik, de az analóg kábeles háztartások aránya azért csökken. 2008-ban a digitális platformon belül a műholdas volt erősebb, mostanában fele-fele a műholdas és a kábeles háztartások aránya.

A hazai háztartások felében van csak internet, viszont egy év alatt 6%-kal nőtt azok száma, akik interneten néznek tévés tartalmat. A teljes tévézési idő 11%-azajlik analóg platformon – hangzott el a Médiapiac 2013 konferencián.

2013 márciusában épp 100 magyar nyelvű csatorna van. 2008-ra teszik a válság kezdetét, azóta csak nőtt a tévézéssel töltött idő, ennek fő oka, hogy nagyobb, erősebb a kínálat, több a csatorna, illetve kevesebbet költenek az emberek házon kívüli szórakozásra. Egy átlagos, kábeles háztartás, amely nagy kínálatból válogat, havonta 18 csatornát követ (legalább egy percig). 


Tovább

A Médiapiac 2013 konferencián forgatják a Bradmánia újabb adását is, az RTL-es Istenes Bencével. A Szombat esti lázból a közelmúltban kihullott műsorvezető feladata lekászálódni egy kamionról, magyarázás közben, majd átkarolni két csinos hoszteszlányt, és velük beballagni a szállodába.

Istenes egy alkalommal ront, egyszer hadar, de legalább nem veri be a fejét, nem esik le a kamionról. Amíg a háromfős stáb instruálja, a lányok fázósan egy rózsaszín iPhone-t mustrálgatnak. Tapolcán a napon tavasz van, de árnyékban azért nem az igazi.


Tovább

A Médiapiac 2013 konferencián a „Víziók – médiacégek jövőképe” című blokkban többen beszéltek a tervekről. „Ne legyünk pesszimistábbak, mint amit az adatok indokolnak, hiszen a korábbi előrejelzéseket visszanézve kiderült, hogy nem is látunk sokat előre. Mi az igényes, saját gyártású műsorokban hiszünk: ha nem is néz mindenki minket, legalább legyünk megkülönböztethetőek” – közölte a Médiapiac 2013 konferencián Farsang Péter a Viasat vezérigazgatója. Három főműsoridős produkcióval indulnak a héten: sikernek tartják, hogy 800 ezres nézettséget ért el videomegosztó oldalakon az Észbontók három promója. Mihók Attila (Ringier) szóba hozta, hogy bizonyos sorozatokat különösen magas áron készítenek (ki nem mondva utalt itt valószínűleg az MTVA számára készülő produkciókra), de hozzátette, hogy mivel Farsang korábban a pénzügyi területet vezette a Viasatnál, és nagyon reálisan látta az árakat, így a több műsorra kiterjedő Viasat-Ringier együttműködés is normális, a valóságtól nem elrugaszkodott összegeket tartalmaz.


„A megfelelő fókusszal, időzítéssel ez a piac bővíthető. Mi egy közép-kelet-európai vállalat vagyunk, erre építünk, a Megamax például már négy országban nézhető. A Spektrum és a Sport1 HD-ben megy, és jövő év elején még egy csatornánk áll át HD-re. Tavaly negyedmilliárd forintot ruháztunk be a Sport TV új stúdiójára, és mellette más fejlesztések is vannak, lesznek” – magyarázta Málnay B. Levente a Chellótól.


Vaszily Miklós (Origo) szerint a válságra nem lehet megoldás a végletekig való zsugorodás. „A partnerségekre való fókuszálás fontosságáról, kockázatok megosztásáról, érdekes, új területek felfedezéséről, új szolgáltatások bevezetéséről szól nálunk ez az év” – jelezte. Az Origo megpróbál a hirdetési bevételek mellett más utakat keresni, tette hozzá, bejelentések az év későbbi részében várhatóak.


Tovább

Tíz évig nem fog nőni jelentősen a hazai reklámipar bevétele, amely erősen függ a GDP alakulásától: amennyiben 1-2 százalékkal nő a GDP, akkor meglódul a reklámipar is – vélte a Médiapiac 2013 konferencián Szabó György a Sanomától. A válság előtt a reklámipar 0,9 százalékát adta a teljes gazdaságnak, tavaly csak 0,5 százalékon állt, egy csökkenő gazdaságban is. Magyarország kifejezetten rosszul építette fel saját gazdaságát 2005 és 2012 közt, vélte. Szlovákia 42 százalékkal növelte GDP-jét, Magyarország ezalatt 3,5-tel (ami nagyban kivetítve kifejezette nyomasztóan nézett ki).

A válságadók a magyar médiapiac dupláját, a hirdetési piac háromszorosát viszik el. Csehországban 30-40 százalékkal nagyobb pénzből gazdálkodnak a médiapiaci szereplők – közölte Szabó. A lemaradásunk stabilizálódhat, és már most gyengébbek vagyunk GDP-ben 40 százalékkal, mint a csehek... holott a rendszerváltáskor nagyobb volt a hazai GDP, mint a cseh, tette hozzá.

 


Tovább

Piller András, az Antenna Hungária Zrt. vezérigazgatója a digitális átállás hatásáról beszélt a Médiapiac 2013 konferencián: nehéz feladat lesz a működésben lévő készülékek alkalmassá tétele a digitális vételre, vélte. Egymillió háztartás érintett a kérdésben, 100 ezer pedig intézményi hozzáférés (kórház, iskola). 2013 nyarán az öt nagy adó szünteti meg az analóg műsorszórást, 2013 októberére viszont véget ér az a folyamat, amelynek 2014 decembere volt a végső határideje.

Növekvő az on-demand szolgáltatások aránya, a lineáris tévéfogyasztás szerepe csökken. Utóbbi nem fog eltűnni, vélte Piller, marad a kiemelt szerepe a következő három-öt évben. A magyar népesség továbbra is nagyon sokat tévézik, ez a piacnak pozitívum, ugyanakkor a makrogazdaságoi környezet továbbra sem kedvező. Csak minden 10. felhasználó fizet a netről letöltött tévés tartalmakért, de látható, hogy ebből lehet majd pénz keresni.


Tovább

2012 novemberében írták ki itthon a pontosabb rádiós mérésre vonatkozó tendert, idén áprilistól lesznek pontosabb hallgatottsági számok. „120 éves a rádió, nagyon személyes médium, van létjogosultsága” – hangzott el a Médiapiac 2013 konferencián.

A rádiós reklámpiaci szereplők szerint náluk összefogás tapasztalható, és a bevétel is nőtt tavaly a 2011-es 4,6 milliárdról 6,8 milliárdra - igaz, egy évvel korábban sok rádió nem osztotta meg a számokat, és 2012-ben is csak az adók 90 százaléka tette elérhetővé bevételeit.


Tovább

2011-ben a televízió az összes reklámbevétel 30,6 százalékát vitte el, súlya 27,8 százalékra csökkent 2012 során. 50 milliárd forint alá csökkent a tévék bevétele (ebben az összegben nincsenek benne az ügynökségi jutalékok, a barter, az sms-ből származó összeg). A nyomtatott sajtó 23,2 százalékról 21,3 százalékra esett 2012-ben – hangzott el a Médiapiac 2013 Konferencián.

A tévés reklámpiac tehát 11 százalékot esett egy év alatt, de 2008-hoz képest 32 százalékos a csökkenés (2008 volt az utolsó olyan év a válság előtt, amikor még nőttek a számok). 2012-ig folyamatosan esett a nagy tévék bevétele, de jól tartották magukat a kábelcsatornák – tavaly viszont náluk is csökkenés következett be.


A tévék esetében főképp a szpotbevételek csökkentek, a hagyományos tévéreklámok hozta összeg 13 százalékkal zuhant 2011–ről 2012-re, ellenben nőttek a szponzorációs és termékelhelyezésből származó bevételek.


Tovább

Írjon!

Témája, kérdése, aggálya van? Látott valami furcsát a tévében? Írja meg nekünk: tvrovat@origo.hu

Feedek