December 3-án reggel 9-kor ismét jelentkezik a TV2 Mokka című műsorának állandó hétfői rovata, a Reklámtorta – a szakma krémjével.
A vendégek ezúttal Szirmák Botond, a Provident Pénzügyi Zrt. vezérigazgatója és Virág Éva, az Aon Hewitt üzletfejlesztési vezetője lesznek. Kiderül, milyen szerepet tölthet be a vállalati kommunikációban a Legjobb Munkahely felmérés, hogy az miként használható imázs kommunikáció céljára, valamint hogy miért fontos egy cég számára az employer branding.
Reklám a Mokkában
Januárban jön a folytatás, addig is lehet nézegetni ezt a posztert. Friss hír, hogy a Starz fontolóra vette, hogy Julius Caesarról forgat történelmi sorozatot, a Spartacus utáni időkre.
Csillapodik a Voice-balhé
Caramel a furcsa frizurájú Bokor Mariannt ejtette ki a Voice-ból, Karai Anna ellenében, ezt a döntést viszont előbbi erősen sérelmezte. „Remélem, nem haragszol rám” – dünnyögte ártatlan arccal a második Megasztár győztese, de a nő csak egy rideg „majd még eldöntöm”-mel válaszolt.
Később kifakadt, káromkodva kérte számon, hogy miért nem mondtak neki legalább negatív kritikát, ha már kihajították a show-ból. Azzal is vádolta a produkciót, hogy előre le van osztva, ki jut tovább a huszonnégybe, ellenfeléről pedig nem volt valami nagy véleménnyel, emlékeztette a tévézőt, hogy a casting során csak akkor fordultak meg Karai Anna dalánál, amikor hörögni kezdett.
Caramel nem kívánta kommentálni a döntést, szerinte méltatlan lenne tovább foglalkozni egy kiesett kesergésével.
Bundát kiáltanak Zámbó hívei
Rendszeresen előfordul, legyen az reality vagy itthon tehetségkutatónak hívott zenés valóságshow, hogy kiesik egy kedvenc, ilyenkor aztán a rajongók összeesküvés-elméleteket szőnek, sunyiban, sötétben manipuláló RTL-es, TV2-es kezeket, fura árnyakat látnak mindenfelé akkor, ha visszapattan egy-egy sms-ük, ha időn túlinak minősül a tizenkettedik szavazatuk.
Ma épp a Bors ugrott a témára az X-Faktor apropóján. Schiwert-Takács László, az X-Faktor főszerkesztője nem veszi komolyan ezeket a véleményeket. „Minden adásban valaki kevesebb sms-szavazatot kap, mint a többi. Ez tény, ehhez nem kell összeesküvés-elméletet kitalálni. Krisztián ügyes, rokonszenves, szerethető, akinek különleges hangszíne van. Nagyon sajnálom, hogy ennyire megosztotta a nézőket” – mondta a lapnak.
„Természetesnek tartom, hogy csalódottak, akik eddig bent tartották őt. Tudomásul kell venni mindannyiunknak, hogy ezt a versenyt a szavazatok döntik el, és Krisztián eddig tudott mozgósítani. Mindig azok emlegetnek bundát, akiknek a versenyzője kiesik. Magyaros városi legendák ezek, sajátos összeesküvés-elméletek” – vélte Geszti.
Nyilván vannak, akik mindkét sorozatot nézik, hiszen az alaphelyzet meglehetősen egyforma mindkettő esetében: mihez kezd egy maroknyi ember egy poszt-apokaliptikus világban, ahol még a mobiltelefon sem működik? A Walking Deadben kevés ember maradt életben a vírus után, folyamatos a harc a zombikkal, a Revolutionben pedig váratlanul minden energiaforrás megszűnik a bolygón, az emberiség pedig a nagy elsötétedés után 15 évvel keresi a választ arra, mi az ördög történt.
Sok hasonlóság van tehát a két sorozatban (bár a Walking Dead sötétebb, nyomasztóbb), és az éles szemű megfigyelőknek az is feltűnhetett, hogy ugyanott vették fel a jelenetek egy részét. A zombis sorozat első évadjában a túlélők egy bányató mellett táboroznak, egy szép helyen, ahol meredek, függőleges sziklafal áll a víz mellett – ugyanide érkeznek a Monroe-katonák a másik széria első részében. A Walking Dead második évadja egy kis vízesés mellett, kőromok tövében ér véget, és ugyanez a forgatási helyszín tűnik fel az NBC-drámában is, pár perc erejéig. Ugyan tudjuk, hogy sok sorozatot stúdióban, általában zöld háttér előtt vesznek fel, a hátteret mögéjük vetítik, de ez akkor is különös. Ha a felfedezés után pedig rákeresünk, akkor rájövünk, hogy ez nem csak nekünk szúrt szemet, sőt, valaki videót is készített róla: http://www.youtube.com/watch?v=oBkG1iGY_Pw
Az, aki úgy gondolta, és az, aki jóváhagyta, hogy a TV2 képernyőjének bal felső sarkában a Fem3 logó mellé bazi nagyban, világoszöld alapra hófehér betűkkel írják ki azt, hogy STAHL, az remekül kicseszett párezer tévézővel, akik nem tudják megfejteni, elolvasni a feliratot. Mi is csak azért tudjuk, hogy indul a Fem3-on a Stahlt TV, mert pár napja kaptunk róla pipec kis közleményt - fehér alapon fekete betűkkel.
Legközelebb a kiemelt műsorok promotálására javasoljuk a fél képernyőt elfoglaló Freehand521-es betűtípust, mondjuk véresen, lefolyva, de azt is ki lehetne próbálni, mire mennek a szerencsétlen tévézők egészen hangyányi betűkkel, mondjuk sötétkék alapon, sötétzölddel írva.
Lassan, de csak lassan közeleg az X-Faktor harmadik évadjának a vége, úgyhogy a Fókusz megkérdezte a korábbi szériák néhány szereplőjét, ki, melyik versenyben lévő énekesnek szorít.
Kiderült, hogy Takács Nikolas Oláh Gergő győzelmének örülne, Király L. Norbi riporterként mindenkihez közel kerül valamennyire, de Stone stílusát kedveli leginkább. Baricz Gergő szerint nem nyerhet más, csakis Antal Timi, a képen látható Muri Enikő pedig Oláh Gergőt tartja a legjobbnak. Különös módon Jimmy fiát nem mondta senki, nem is értjük, miért.
Kétségtelen, hogy napjaink egyik legjobb vígjátéka az Így jártam anyátokkal, legalábbis öt olyan fazon van benne, akikkel mi magunk is meginnánk egy-két sört egy New York-i pubban. A rajongók talán nem tudják, hogy pár karakter valós személyről lett elnevezve - de a rejtély megfejtésében a New York Post segített.
Ted Mosby, aki a gyerekei anyját keresi hosszú évadok óta, egy West Side-on található bár, a Fez DJ-jéről kapta a nevét, John Mosbynak hívták. Craig Thomas, a sorozat egyik producere gyakran járt oda.
Barney Stinson szintén a zenei világ szülötte, ugyanis a producer nagy híve volt egy bandának, a Replacementsnek, és ebben az együttesben volt basszusgitáros egy bizonyos Tommy Stinson (arról nem tudunk, volt-e akkora nőcsábász, mint Barney – de nyilván nem). Robin Scherbatsky vezetékneve irodalmibb, az Anna Kareninából jött.
Mit titkol Joshi Bharat?
Valamit rejteget - méghozzá az állán.